Koncert fundacji

Koncert Fundacyjny jest cyklicznym, realizowanym od szesnastu lat przedsięwzięciem. Od samego początku jego realizacji towarzyszyli nam toruńscy artyści, tacy jak Mariusz Lubomski, Bogdan Hołownia czy Adam Nowak. 

andrus zdjecie
andrus zdjecie

press to zoom
15
15

press to zoom
14
14

press to zoom
1/5

Corocznie w ciepły czerwcowy wieczór spotykamy się na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego by podsumować rok działalności Fundacji, podziękować naszym darczyńcom i opowiedzieć o naszych planach na przyszłość. Koncert Fundacji jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych: to okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Wydarzenie to nie jest tylko muzycznym spotkaniem artystów, ale również torunian zaangażowanych w działania społeczne.

 

Podczas koncertu corocznie Fundacja przyznaje specjalne wyróżnienie: Złotego Anioła dla osób i firm szczególnie zaangażowanych w projekty fundacji. Podczas szesnastu dotychczasowych koncertów wystąpiło wielu znakomitych artystów, m.in.: Katarzyna Groniec, Zbigniew Zamachowski, zespół Raz Dwa Trzy, kabaret Ani Mru Mru, Joanna Trzepiecińska, Magda Umer, Bogdan Hołownia, Mariusz Lubomski, Lula Pena, Maciej Stuhr.

Corocznie koncert Fundacji Platon otrzymuje dofinansowanie z budżetu Samorządu Miasta Torunia oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.