Rozwój działalności eksportowej fundacji

Logotypy_Unijne_wersja_pl.jpg

Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego realizacje projekt pn. „Rozwój działalności eksportowej Fundacji Platon im. K. Rumińskiego poprzez wejście na nowe rynki zagraniczne” w ramach projektu grantowego pn. „FUNDUSZ EKSPORTOWY – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu Działania 1.5 Opracowanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MŚP Poddziałania 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw, Schemat: Wsparcie MŚP na rynkach międzynarodowych - projekty grantowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest realizacja działań zmierzających do internacjonalizacji produktu Wnioskodawcy: immersyjne spektakle edukacyjne na dwa nowe rynki: Wielka Brytania, USA.

Projekt zakłada realizację następujących działań:

1. Udział w zagranicznych międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy.

2. Udział w międzynarodowych targach poza granicami kraju w charakterze zwiedzających.

3. Usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej:

- projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych,

- wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów,

Wnioskodawca jest liderem na rynku polskim w dziedzinie tworzenia innowacyjnych produktów edukacyjnych gatunku art&science, wpisujących się w nurt EDUTAINMENT, znanych pod wspólną marką “Instytut B61”. Fundacja Platon to rozwinięta organizacja, działająca od 2009 roku, która znajduje się w optymalnym stadium rozwoju produktu, aby rozpocząć poważne działania zmierzające do ekspansji międzynarodowej.

Całkowita wartość projektu: 817 086,16 PLN

Wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich: 625 051,41 PLN