Festiwal LULU

Festiwal LULU to wyjątkowy cykl koncertów odbywających się co roku w Toruniu, których gospodarzem jest uznany muzyk Mariusz Lubomski. Artysta co roku zaprasza widzów

w niezwykłą podróż poprzez swoje muzyczne fascynacje. 

3
3

press to zoom
1
1

press to zoom
2
2

press to zoom
1/6

Lubomski przygotowuje repertuar najważniejszych utworów, które stanowią jego kreatywną drogę oraz zaprasza do udziału wyjątkowych artystów i przyjaciół, którzy na tej drodze się pojawili. Festiwal odbywa się w okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem.

Przez trzy dni uczestnicy festiwalu biorą udział w sześciu koncertach: trzech z udziałem młodych wykonawców oraz trzech, na które zapraszamy znanych polskich artystów. Staramy się, by osoby, które chcą zobaczyć cały festiwal, otrzymały prawdziwą petardę różnorodności. Czegoś, czego nie dostaną, chodząc na zwykłe koncerty - dodaje Lubomski.

 

Dotychczas odbyło się dziewięć edycji festiwalu, na którym gościliśmy takie gwiazdy jak: Organek, Grzegorz Turnau, Andrzej Poniedzielski, Renatę Przemyk, Katarzynę Groniec Pablopavo i Ludziki, Magdę Umer, Adama Struga. Te kilka nazwisk, które gościły na Festiwalu LULU świadczą o jego wyjątkowości i są gwarancją tego, że kolejne edycje festiwalu będą dla jego słuchaczy prawdziwą muzyczną niespodzianką.

Festiwal jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Torunia.